Брой 10, 2009

Тема: ИЗ ЖИВОТА НА ОРГАНИЗАЦИИТЕ

Шумен

Прекараните щастливи осем дни в РБ Шипково в полите на Стара планина ни ободриха и решихме да приемем предизвикателство от страна на Центъра и РСО  Сливен.
От 01.09 до 05.09.2009 г. съвместно с колегите почивахме в хотел "Хоризонт" в град Обзор. Проведохме състезания по шахмат, спортен риболов и канадска борба. Участниците от клубовете се представяха достойно. Най-добрите получаваха аплодисменти и грамоти. Вечерите бяха наситени с песни и танци под звуците на акордеона. Обмениха се идеи и опит. Спортните мероприятия приключиха с организиран поход до местността "Меча поляна" в покрайнините на Обзор. Лицата на всички се озариха от радост и благодарност. Създадоха се нови приятелства и нови контакти.
Месец септември бе наситен с много спортни дейности. От Обзор отборът ни по спортен риболов потегли директно към екопарк "Венелин" (Варненско).
Участие взеха три отбора. Един отбор от град Шумен, а представителите от град Варна се явиха с два отбора.
В крайното отборно класиране Варна спечели първото място, а отборът на Шумен спечели второто място.

Отзовахме се и на поканата на спортния клуб от Кюстендил за участие в състезание по спортен риболов за купа "Пауталия". В крайното отборно класиране  първо място спечели отборът на Кюстендил,  на второ място се класира отборът на София, а на трето нашият шуменски тим.
Борбата бе оспорвана. Благодарим на организаторите. Дълго време ще се коментират старанието и желанието за победа.
Сред незрящите от град Шумен риболовът е доста популярен. Те знаят, че запалените рибари трябва непрекъснато да овладяват тънкостите на рибарлъка.
Поздравяваме всички участници и им пожелаваме още по-големи успехи!